Jak prawidłowo dobrać laskę inwalidzką do swoich potrzeb?
Wzrost a długość laski?
Wybór odpowiedniej laski ortopedycznej jest uzależniony od wzrostu, oraz postury i anatomii przyszłego użytkownika. Żeby określić, jakiej długości powinna być nasza laska, należy dokonać niezbędnych pomiarów. Najwygodniej będzie poprosić drugą osobę o pomoc. Przyszły użytkownik laski, powinien przyjąć wyprostowaną pozycje ciała ze swobodnie spuszczonymi rękoma i delikatnie ugiętymi łokciami (maksymalny kąt to 25 stopni). Podczas pomiarów należy pamiętać, aby przyszły użytkownik miał na sobie buty, w których najczęściej będzie chodził. Laskę ustawiamy rączką do dołu i ściągamy gumową nakładkę antypoślizgową. Optymalnie dopasowana laska ortopedyczna powinna przyjmować miarę od podłogi do nadgarstka.
Po ustaleniu wysokości laski można przystąpić do jej przycięcia i ponownego zaślepienia gumową nakładką. Oczywiście możemy zrobić to wszystko dla ciebie, wystarczy, że zmierzysz długość od podłogi do nadgarstka, w sposób analogiczny jak powyżej i podasz tą wartość w uwagach podczas składania zamówienia. Odpowiednio dobrana długość laski to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika.
Laska drewniana czy laska aluminiowa?
Wybór materiału z jakiego wykonana jest laska zależy to od naszych osobistych preferencji. Osobą przywiązanym do wyrobów tradycyjnych z pewnością przypadną do gustu tradycyjne laski drewniane z ozdobnym lakierowanym wykończeniem, które kojarzą się z szykiem i elegancją.
Wygodniejszym i lżejszym rozwiązaniem będą natomiast laski składane wykonane z lekkiego aluminium, które można łatwo złożyć. Niezależnie od tego, jaką laskę wybierzesz, pamiętaj, że laska ma być optymalnie dopasowana do ciebie i twoich potrzeb.
Kiedy kule ortopedyczne, a kiedy laska do chodzenia?
Odpowiedni dobór sprzętu ortopedycznego jest podstawą każdej skutecznej rehabilitacji. Tyczy się to więc także przyrządu do podpierania się. A ten może występować w formie kuli inwalidzkiej lub laski do chodzenia. Różnica między nimi jest zasadnicza, ponieważ zapewniają one inny rodzaj podparcia. Szczególnie jeśli laski porównamy z kulami pachowymi. Dlatego też warto zapoznać się z docelowym przeznaczeniem i zasadą działania poszczególnych produktów, by idealnie trafić w swoje potrzeby.
Jak dopasować i jakie kule ortopedyczne kupić?
W przypadku schorzenia lub urazu kończyny możemy dostać zalecenie lekarskie o zakupie kuli ortopedycznej, lub nawet dwóch. W takiej sytuacji warto wiedzieć, na jaki produkt się zdecydować. Wybór kuli inwalidzkiej nie jest trudny, jednak produktów jest wiele, a dodatkowo wyróżniamy dwa rodzaje kul – łokciowe i pachowe. Osobną kwestią jest odpowiednie dopasowanie i wyregulowanie tego typu sprzętu, co będzie miało kluczowe znaczenie dla naszej rehabilitacji po wypadku lub operacji.
Jak dopasować i jakie kule ortopedyczne kupić?
Laski do chodzenia w przeciwieństwie do kul nie są tylko i wyłącznie podporą przy poruszaniu się. Mają bowiem także funkcję ozdobną, co w szczególności doceniają seniorzy. Laski nie muszą jednak kojarzyć się tylko z osobami starszymi. Z powodzeniem mogą zastąpić kulę do chodzenia w wielu przypadkach, co jednak należy skonsultować z lekarzem. Większość lasek do podpierania się nie jest regulowana, a do tego wyróżnić można modele z różnymi uchwytami. To sprawia, że warto zapoznać się z poradnikiem, który pomoże dobrać model idealny do naszych potrzeb.
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informację o naszych produktach, wydarzeniach i sprzedaży.
Czynne: poniedziałek-piątek, 8:00 - 14:00
Telefon: 14/620-11-57
Towar dostępny na magazynie w opakowaniach.
Możliwość obejrzenia przed zakupem.