Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kule ortopedyczne łokciowe – jaka wysokość? 

Z wyborem kuli ortopedycznej łokciowej pod względem wzrostu nie będzie większego problemu. Wszystkie są bowiem regulowane. Oznacza to, że każdy model będzie tu odpowiednim wyborem dla osoby średniego wzrostu. Kulę ortopedyczną łokciową wystarczy wyregulować tak, by po oparciu dłoni na uchwycie, ręka była delikatnie zgięta w łokciu. Sam uchwyt powinien być wtedy na wysokości nadgarstka przy swobodnie zwisającej ręce. Osoby bardzo wysokie powinny zwrócić szczególną uwagę na maksymalną długość kuli, z kolei osoby bardzo niskie mogą skorzystać z naszej oferty kul dziecięcych.

Kule ortopedyczne łokciowe czy pachowe? 

Choć kule łokciowe są o wiele popularniejszym wyborem, tak dla niektórych lepszym wyborem będą kule pachowe. Mowa tu o osobach starszych i osobach ze schorzeniami rąk i nadgarstków. Kule pachowe oferują o wiele lepsze podparcie, jednak nie zachowują prawidłowego wzorca chodu. Mogą także uciskać tętnice pachowe, przez co nie są zalecane dla osób z miażdżycą. Jeżeli więc nasz uraz pozwala nam na używanie kul ortopedycznych łokciowych, to wybór jest oczywisty. 

Maksymalna waga użytkownika kuli łokciowych

O ile większość osób nie musi przejmować się tym parametrem, tak osoby z nadwagą muszą pamiętać, że kule ortopedyczne łokciowe różnią się od siebie pod względem wytrzymałości. Kule dziecięce to zwykle wytrzymałość rzędu 100 kg. Z kolei kule dla dorosłych cechują się wytrzymałością od 130 do nawet 150 kg.

Przenośne kule łokciowe składane

Osobom, które muszą się dużo przemieszczać mimo urazu nogi, polecamy kule składane. Mogą być one szybko złożone i włożone do torby lub nawet plecaka. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których kule ortopedyczne łokciowe będą nam przeszkadzać. Przydadzą się w dłuższych podróżach, a także gdy wiemy, że będziemy ich używać długo lub cyklicznie. W końcu leczenie niektórych urazów może trwać nawet kilka miesięcy. Kule ortopedyczne łokciowe składane są jednak droższe, więc zastanówmy się nad faktyczną potrzebą ich zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl