O firmie Classic Canes


 

Classic Canes Limited to firma rodzinna z siedzibą w Somerset w Anglii. Założona w 1982 roku firma Classic Canes dostarcza laski, laski składane, laski do siedzenia i parasole do sprzedawców w ponad 40 krajach na całym świecie. Znani ze stylu, jakości i elegancji swoich produktów. Kierują się zasadą, że te praktyczne, funkcjonalne przedmioty powinny być również eleganckim dodatkiem. Ich szeroka oferta obejmuje laski wszelkiego rodzaju, od prostych, codziennych lasek po drobne laski kolekcjonerskie.

Aby zobaczyć naszą ofertę lasek Classic Canes przejdź tutaj -> Oferta Classic Canes.

 

Profil firmy Classic Canes

Wiele lasek Classic Canes jest uprawianych i produkowanych na miejscu w lasach Somerset. Do produkcji surowca na laski wykorzystywane są tradycyjne techniki leśne z rodzimego brytyjskiego drewna twardego, takiego jak jesion, leszczyna i tarnina.

Firma została założona w 1982 roku przez Bena i Diany Porterów. Dziś jest to firma rodzinna drugiego pokolenia; Córka Bena i Diany, Charlotte Gillan, jest dyrektorem zarządzającym. Firma zatrudnia dziesięcioosobowy zespół i jest znana na całym świecie z jakości i stylu swoich produktów.

 

Historia firmy Classic Canes

Pod koniec lat siedemdziesiątych Ben i Diana Porter kupili Warren House, urokliwą, ale zrujnowaną posiadłość położoną głęboko w lesie w Somerset. Zakochali się w tej lokalizacji, stopniowo przebudowywali dom i odkryli, że okoliczne lasy nadają się do uprawy surowca na laski. W 1982 r. Niewielka gama lasek została zaoferowana lokalnym sklepikarzom, którzy wkrótce prosili o większy wybor.

Firma rodzinna stale się rozwijała, obejmując więcej produktów, zatrudniając więcej osób i obsługując coraz bardziej rozległych sprzedawców detalicznych. Firma zaczęła wystawiać się na targach na początku lat 90-tych i szybko znalazła chętny rynek eksportowy. Niegdyś tradycyjny asortyment poszerzył się o modne laski damskie, laski składane oraz laski wizytowe i gadżetowe. Na początku XXI wieku syn Portera, Johnny, założył warsztat, aby firma Classic Canes mogła na miejscu produkować własne tradycyjne laski.

Dziś Classic Canes Limited dostarcza ponad 700 produktów do sprzedawców w ponad 40 krajach. Córka Bena i Diany, Charlotte Gillan, jest dyrektorem zarządzającym. Ben jest obecnie na częściowej emeryturze, ale zachowuje zainteresowanie jako akcjonariusz (zobacz naszą stronę Zespół), podczas gdy inni członkowie rodziny pomagają w różnych obowiązkach, od reprezentowania firmy na targach po modelowanie do fotografii lifestyle'owych. Warren House pozostaje siedzibą firmy: biuro, magazyn i warsztat znajdują się w okolicznych lasach.

 

W sklepie Kule.pl oferujemy wiele modeli z oferty Classic Canes. Jeśli jednak spodobał Ci się ich produkt, którego nie mamy w swojej ofercie, wystarczy, że złożyć zamówienie telefonicznie lub mailowo na sklep@kule.pl, a będziemy w stanie sprowadzić dany model przy następnym zamówieniu produktów Classic Canes.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl