Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Laski dla niewidomych nazywane także białymi laskami to dla niektórych niezbędne do funkcjonowania akcesorium. Ważne więc, by były one niezawodne i wygodne w użyciu. Oferujemy laski dla niewidomych marki Ossenberg, które spełniają powyższe wymagania, a więc będą nieodłącznym kompanem osób niewidomych.

Jaką rolę pełni laska dla niewidomych

Osoby niewidome w dzisiejszych czasach mogą być w pełni samodzielne. Przyczyniło się do tego między innymi wynalezienie białych lasek. Jednym z największych wyzwań stojących przed osobami, które nie widzą, jest bowiem opuszczenie swoich bezpiecznych czterech ścian w pojedynkę. Laska dla niewidomych dostarcza osobie, która nie widzi wiele cennych informacji o otoczeniu, które my obejmujemy wzrokiem. Przeszkoda na drodze, kamienie, nierówna nawierzchnia, zakręt, kałuża – niewidomy może być przygotowany na to wszystko dzięki odpowiedniej lasce.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru białej laski?

Osoby niewidome na pewno zwrócą uwagę na to, żeby laska była dla nich po prostu wygodna. Niektórzy mówią, że element ten jest przedłużeniem ramienia osoby, która nie widzi. Nic dziwnego, że gdy korzystamy z czegoś na co dzień, to chcemy, aby nie sprawiało nam to problemów, a wręcz ułatwiało życie. Dlatego podczas wyboru laski dla niewidomego zwróćmy uwagę na jej uchwyt, tworzywo, z jakiego została wykonana oraz rodzaj końcówki. 

Wygodna laska dla niewidomych, czyli jaka?

Przedmiot, który na co dzień trzymamy w ręku po to, aby móc funkcjonować bez przeszkód, zdecydowanie nie powinien być przesadnie ciężki. Podczas wyboru odpowiedniej laski należy więc pamiętać o tym, aby wybrać model lekki, taki który nie obciąży nadgarstka osoby niewidomej. Długość laski powinna być dobrana zgodnie ze wzrostem. Nie ma reguły, która stanowiłaby wyznacznik pod tym względem, jednak zwróćmy uwagę na fakt, że biała laska powinna być dosyć długa. Najczęściej będzie sięgać przynajmniej do pachy osoby niewidomej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl