Opcje przeglądania

Laski ortopedyczne są idealnym wyborem dla osób, które preferują znane rozwiązania i prostotę. W naszej ofercie znaleźć można klasyczne laski drewniane, a także laski z regulacją i wygodną miękką rączką. Do wyboru laski w wielu barwach, a także z różnymi uchwytami, także tymi ozdobnymi.

Laskę bez regulacji możemy dociąć bezpłatnie na życzenie klienta!

Laska trójnóg szara Laska trójnóg szara Laski tradycyjne
Producent: Inny
Cena: 105,00 zł
szt.
zobacz
Laska czwórnóg szara Laska czwórnóg szara Laski tradycyjne
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz

Kiedy zdecydować się na laskę ortopedyczną?

Wyposażamy się w nią zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba wsparcia kończyn podczas chodzenia. Nie zawsze jednak to laska ortopedyczna jest najlepszym wyborem. W przypadku bardzo poważnych schorzeń, które wymagają od nas dużego wsparcia, fizjoterapeuta poleci nam kule. Dla osób starszych, które w związku ze swoim wiekiem nie cieszą się już taką sprawnością jak za dawnych lat, a jednocześnie nie potrzebują całkowitego odciążenia którejś z kończyn, laski ortopedyczne będą z kolei idealne.

Laska ortopedyczna tradycyjna czy anatomiczna?

Wybierając laskę do chodzenia, możemy stanąć przed dylematem, czy wybrać laskę ortopedyczną tradycyjną, czy jednak anatomiczną. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak warto zastanowić się, jak duży ciężar ciała będziemy na nią przenosić. Jeśli nasz uraz poważnie przeszkadza w chodzeniu, lepszym wyborem będzie laska anatomiczna lub nawet kula łokciowa. Jeśli z kolei potrzebujemy tylko lekkiego wsparcia i stabilizacji, wtedy możemy sobie pozwolić na zakup o wiele atrakcyjniejszej laski ortopedycznej drewnianej lub metalowej. 

Laski ortopedyczne drewniane czy metalowe?

Osobom lubiącym tradycyjne rozwiązania w szczególności spodobają się laski drewniane. Czy różnią się one pod względem funkcjonalności od metalowych modeli? Niekoniecznie. Obecnie produkowane metalowe laski są równie lekkie co te drewniane, co oznacza, że wybór laski inwalidzkiej zależy od naszych gustów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl