Opcje przeglądania

Laski anatomiczne to modele ze specjalnie wyprofilowanym uchwytem. Są one przeznaczone dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają komfort użytkowania. Uchwyty anatomiczne w laskach ortopedycznych są dopasowane do dłoni, dlatego należy zwrócić uwagę na przeznaczenie laski – do prawej lub lewej reki. Dzięki takim uchwytom laski ortopedyczne są najwygodniejszym rozwiązaniem z tej kategorii.

Laskę bez regulacji możemy bezpłatnie dociąć do żądanej długości!

Laska inwalidzka regulowana czy na wymiar?

Laski do podpierania wbrew pozorom również mogą być regulowane. Co prawda są wtedy nieco droższe, a ich konstrukcja nie jest tak prosta i niezawodna. Są jednak wygodną opcją dla osób, które nie miały do tej pory do czynienia z laskami i do końca nie wiedzą, jaka długość będzie odpowiednia. Jeśli jednak znamy idealną długość, wtedy bez żadnego problemu przytniemy każdą oferowaną przez nas laskę inwalidzką do żądanego rozmiaru. Dzięki temu możemy dopasować produkt co do jednego centymetra, czego nie umożliwiają nam laski ortopedyczne regulowane. 

Idealna długość laski inwalidzkiej

Najważniejszą kwestią przy zakupie laski inwalidzkiej jest jej długość. Odpowiednio dopasowana pozwoli cieszyć się wygodą użytkowania. Aby dowiedzieć się, jaka długość laski będzie dla nas idealna, należy ubrać najczęściej używane buty i stanąć prosto z opuszczonymi luźno rękami. Kolejno uginamy delikatnie ręce w łokciach i mierzymy odległość od podłogi do naszego nadgarstka. Otrzymany pomiar to idealna długość naszej nowej laski inwalidzkiej. 

Uchwyt anatomiczny czy elegancki?

W zależności od docelowego zastosowania dobrym wyborem mogą okazać się również laski do podpierania z uchwytem tradycyjnym lub eleganckim. Wszystko zależy od tego, jak mocnej podpory potrzebujemy. Jeśli opieramy sporo ciężaru ciała na lasce, to zdecydowanie lepiej wybrać laskę anatomiczną z wygodnym i profilowanym uchwytem. Z kolei laska będąca jedynie lekkim wsparciem stabilizującym nasz chód może posiadać uchwyt tradycyjny lub ozdobny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl