Opcje przeglądania

Kule ortopedyczne pachowe to propozycja dla osób, które nie mogą korzystać z kul łokciowych. Zapewniają one pełne odciążenie nogi i mogą być stosowane w przypadku schorzeń nadgarstka i rąk. Będą też lepszym wyborem dla osób starszych, potrzebujących solidniejszego podparcia. Oferowane przez nas kule marki Ossenberg i Aston to gwarancja wysokiej jakości.

Dla kogo pachowe kule ortopedyczne?

Kule łokciowe nie zawsze będą najlepszym wyborem. Przy schorzeniach nadgarstków lub innych uniemożliwiających podpieranie się na ręce, lepsze będą kule pachowe. Pozwalają one na całkowite odciążenie kontuzjowanej nogi. Z tego powodu wybierają je również osoby z amputowaną kończyną. Pełne odciążenie kończyny na pewno będzie także miało niemały wpływ na rehabilitację. Kule pachowe są też najlepszym rozwiązaniem dla osób starszych, które już nie mogą sobie pozwolić na takie obciążanie nadgarstka i potrzebują solidnego odciążenia nóg.

Odpowiedni dobór kul pod pachę

Powinniśmy pamiętać o tym, że rodzaju kul nie dobieramy sobie sami. Robi to za nas osoba, która jest profesjonalistą, ma odpowiednią wiedzę na temat naszych schorzeń i predyspozycji. Najczęściej są to fizjoterapeuci lub ortopedzi. To oni powiedzą nam czy mamy wybrać kule pachowe, czy też łokciowe. Z pewnością mogą pojawić się zastrzeżenia co do korzystania z kul pachowych w momencie, gdy pacjent choruje choćby na miażdżycę. W takim wypadku ucisk pod pachą jest niewskazany. Wiele osób może również z powodu tego ucisku odczuwać dyskomfort. Nie mniej jednak zdarzają się sytuacje, w których tylko taka opcja wchodzi w grę. W naszym sklepie ortopedycznym znajdą Państwo kule pachowe wysokiej jakości o możliwie jak największym poziome wygody podczas użytkowania.

Kule pachowe – jaka wysokość?

Choć kule pachowe są regulowane, to można je kupić w dwóch lub nawet trzech rozmiarach. Ważne jest, by odległość od ziemi do naszej pachy mieściła się w zakresie oferowanym przez dany produkt. Dzięki temu zachowamy poprawną sylwetkę ciała, a samo używanie kuli ortopedycznej pachowej będzie wygodne i nie będzie powodować nadmiernego dyskomfortu.

Kule pachowe – bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Mimo że wspomnieliśmy, że to kule łokciowe uznawane są za te wygodniejsze, to bez problemu możemy dobrać taki model pachowy, który nie będzie sprawiał nam większych problemów. Zwróćmy więc uwagę na uchwyt na dłonie i pachy. Powinien być on odpowiednio wyprofilowany i przyjemny w dotyku. Kule pachowe powinny być jednocześnie lekkie i wytrzymałe. Szczególną uwagę powinniśmy także poświęcić nasadkom antypoślizgowym. Dokonując zakupu w naszym sklepie internetowym, mają Państwo pewność, że kule na pewno dobrze spełnią swoją rolę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl